Tule vabatahtlikuks

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises. Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

Tallinn

Eesti Loodusmuuseum (Lai 29a) ootab kahte vabatahtlikku, kes aitaks külastajaid juhendada ja saalides korda hoida. Tänuks saavad vabatahtlikud muuseumi perepileti ja muuseumitee.
Kontakt: Agnes Karlson, 5373 1799, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Vabaõhumuuseum (Vabaõhumuuseumi tee 12) vajab kuni kolme vabatahtlikku, kes oleksid valmis õhtu jooksul hoolitsema muuseumisse saabunud külalisesinejate õige tee leidmise eest ja aitaksid inimestele kassas infot jagada. Tänutäheks kingime vabatahtlikele perepääsmed vabalt valitud suurüritusele. GRUPP TÄIS! 

*

Eesti Ajaloomuuseum (Pirita tee 56) ootab appi kahte vabatahtlikku, kes aitaks koos muuseumi pedagoogiga juhendada taumatroobi meisterdamise töötuba. Töötuppa on oodatud kõik muuseumiöö külastajad, eelkõige lapsed. Vabatahtlik saab tänutäheks priipääsmed muuseumisse, lisaks ka kniksu ja kraapsu muuseumipere poolt.
Kontakt: Ehti Järv, 5804 7706, ehti.jarv@ajaloomuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Tervishoiu Muuseum (Lai 30) ootab 4-5 vabatahtlikku, kelle ülesandeks on muuseumi ruumides külastajaid suunata ja juhendada. Vabatahtlik saab tänutäheks kutse muuseumi III korruse avamisele, erilise klapi korral on võimalik koostööd jätkata. GRUPP TÄIS!

*

Eesti Kunstimuuseum ootab vabatahtlikke oma nelja muuseumisse:
Kadrioru muuseum (Weizenbergi 37) ja Mikkeli muuseum (Weizenbergi 28): neli vabatahtlikku.
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3): kaks vabatahtlikku.
Niguliste muuseum (Niguliste 3): kaks vabatahtlikku.

Kadrioru kunstimuuseumis on ülesanneteks külastajate suunamine erinevate temaatiliste tegevuste juurde, sealhulgas osalemine projektis "Kunst kõnetab kõiki", kus külastajad saavad jätta oma mõtteid helilindile.
Mikkeli muuseumis ootame vabatahtlikelt abi muuseumisaalides korra tagamisel ja külastajate informeerimisel teistest üritustest, millest muuseumis osa võtta saab.
Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum ootavad samuti abi korra tagamisel muuseumisaalides ning ka infovoldikute jagamisel külastajatele.
Kõigile vabatahtlikele kingime muuseumi kinkepileti kahele ja muuseumi meene ning tublimaid premeerime mõne kunstiraamatuga.
Kontakt kõikide nende muuseumide puhul: Liis Suuressaar, 6026 010, liis.suuressaar@ekm.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17) vajab kolme vabatahtlikku, kelle ülesandeks oleks muuseumikülastajate juhendamine loovülesandes - sel õhtul valmib muuseumi kolme korrust läbivale trepikäsipuule ainukordne muster, mille loomisele külastajad on oodatud kaasa aitama. Tulemus on etteaimamatu! Vabatahtlikele pakume omalt poolt toredat kogemust sõbralikus kollektiivis ja väikest kingitust. GRUPP TÄIS!

*

Eesti Arhitektuurimuuseum (Ahtri 2) ootab kahte vabatahtlikku näitusesaali teenindajateks. Kuna muuseumiööl on oodata palju külastajaid, tuleks püsiekspositsiooni saalis ja suures saalis valvata, et külastajad makette ei kahjusta ja vajadusel külastajaid juhatada-juhendada.
Tänutäheks aastane tasuta pääse Arhitektuurimuuseumisse!
Kontakt: Marju Meschin, 6257 000, info@arhitektuurimuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12) ootab kolme vabatahtlikku, kes saavad õhtu vältel muuseumis abiks olla põhiliselt inimesi majas suunates ja neile infot jagades. Muuseumil on mitu nurgatagust, kuhu niisama uudistaja ise minna ei taipa: ekspositsioonisaal asub maja kolmandal korrusel, lastele mõeldud mängupööning neljandal ja mõnusasse siseõue jõudmiseks tuleb läbi maja minna. Muuseum on ise pilgeni täis muusikat ja mida rohkem abikäsi orienteerujaid abistab, seda mõnusam kõigile! Peame oma vabatahtlikke meeles lisaks tänutundele muuseumi raudvara - kvaliteetsete raamatutega. Muuseumi kogud on viljakaks pinnaseks mitmesugustele trükistele. GRUPP TÄIS!

*

Tallinna Linnamuuseum (Vene 17) vajab 1-2 vabatahtlikku, kes võtaksid inimesi uksel vastu ja oskaksid inimesi juhatada WC-sse, kohvikusse ja ekspositsiooni juurde, vajadusel aitaks ka kohvikus laudu koristada. Pakume tänutäheks kõikide Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühispiletit.
Kontakt: Kristi Paatsi, 5257 662, kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

*

Jaani Seek (Väike Pääsukese 5) ootab ühte vabatahtlikku, kes aitaks jälgida Seegis liikuvaid inimesi, kuna muuseumiööl on väljas EKA ehtekunstnike tööd, mis kõik ei ole klaasi all.  
Tänutäheks Tallinna Linnamuuseumi kõigi filiaalide pilet.
Kontakt: Kristi Paatsi, 5257 662, kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

*

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum (Akadeemia tee 1) soovib appi kolme vabatahtlikku. Vabatahtlikud saavad olla abiks inimeste suunamisel ja loendamisel ning auhinnamängu juures. Vabatahtlikul on võimalus osaleda põneval ja rahvarohkel sündmusel, kust saab rikkalikult toredaid emotsioone. Õhtu lõpetame suupistetega.
Kontakt: Ave Tarvas, 6203 438, ave.tarvas@ttu.ee

*

Tallinna Tähetorn (Tähetorni 2) ootab appi kuut vabatahtlikku. Tegevusteks binoklivaatluste juhendamine, külaliste informeerimine ja registreerimine, eksponaadi tutvustamine. Öö on elamusterohke, suhtlemist palju. Võimalus tutvuda taevavaatlusüsteemidega Tallinna Tähetornis Mustamäe mändide all, kaunid vaated nii taevale kui maale. Jääb öö, mida mäletada!
Kontakt: Mario Mars, 5598 0396, mario.mars@ttu.ee

*

Tšuvaši Rahvarõivaste muuseum (J. Vilmsi 8) ootab kahte vabatahtlikku kes aitaks külastajatele laululehti ja trükiseid jagada ning vajalikku teavet leida. Vabatahtlikud saavad kingituseks suveniiri, samuti võimaluse tutvuda tšuvaši kultuuriga ja maitsta tšuvaši rahvatoitu.
Kontakt: Iraida Zahharova, 5850 0207

*

Lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21C) otsib kahte vabatahtliku, kellele meeldiks tegeleda lastega ja oleks abiks külaliste suunamisel muuseumi ekspositsioonis. Pakume tänutäheks kõikide Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühispiletit ja väikest üllatust.
Kontakt: Tatjana Boeva, 6017057, 53047457, mm@linnamuuseum.ee

*

Eesti Tuletõrjemuuseum (Raua 2) otsib appi 3 vabatahtlikku. Vajatakse abi tornis turvalisust jälgima (madalad piirded, torn on renoveerimata) – vabatahtlike ülesanne on jälgida, et tornis kõik sujub ja külastajad tunnevad end hästi, juhendada inimeste liikumist.
Kontakt: Raimo Kaubi,  5551 2350, raimo.kaubi@rescue.ee

Paldiski

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum (Adamsoni 3) ootab ühte vabatahtlikku, kes aitaks muusikutel pille paigutada, abistaks välitelgi püstitamisel ja vajadusel ateljeemuuseumi pargis pinkide tõstmisel ja tegevuste korraldamisel.
Kingituseks ateljeemuuseumi logoga kruus.
Kontakt: Rait Rosin, 5681 9683, rait.rosin@hmk.ee

Harjumaa

Eesti Vabadusvõitluse Muuseum (Muuseumi tee 2, Lagedi) vajab nelja vabatahtlikku, kes aitaksid muuseumis korda hoida ning abistaksid vastavate juhistega külastajaid. Pakume vabapääsmeid 20. augustil toimuvale perepäevale, kuhjaga kogemusi keset ajalugu. Kindlasti ka korralikku kõhutäit ning hulgaliselt meeldivaid inimesi.
Kontakt: info@vabadusvoitlus.ee

*

GRUPP TÄIS! Viinistu kunstimuuseumis (Viinistu küla, Kuusalu vald) on Muuseumiööl eriti põnev, sest Viinistu lööb öö programmis kaasa esimest korda. Seetõttu ootab Viinustu eriti appi nelja vabatahtlikku, kes kas tunnevad vett, kuhu hüppame (kogemused eelnevaist aastaist) ja/või on looduse poolt tugeva peanupuga, puhuks kui rannad on kivised ;) Potentsiaalsed (t)ööülesanded: abi installatsioonide ülespanekul ja mahavõtmisel; juhendamine "tee ise" põhimõttel toimivate installatsioonide juures (vahetustega); klaverikontserdi konfereerimine. Nähtavasti on vajalik vabatahtlike saabumine juba reedel, kuna plaan on nö peaproov interaktiivsete installatsioonidega viia läbi reedel vastu laupäeva. Vabatahtlikele pakume: nädalavavahetust inspireerivas keskkonnas; majutust ja kehakinnitust; töö ja vaeva tasakaalus nalja ja naeruga; muuseumiööle järgnevat meeleolukat pingelangusüritust. GRUPP TÄIS!

*

Risti kirik (Harju-Risti küla) ootab kolme vabatahtlikku, kes tervitaksid külalisi väraval, juhataksid külalisi torni, aitaksid serveerida neile jooki ja küpsiseid ning jagaksid teavet algavate programmide ja ekskursioonide kohta. Vabatahtlikele pakume meeldivat ja argipäevast erinevat töökeskkonda ja võimalust käia läbi kõik kiriku nurgatagused - ka need, kuhu kirikukülastaja tavaliselt ei sattu. Lisaks pisut kõhutäidet, teed-kohvi ja muud kosutust. Ehk ka midagi mälestuseks.
Kontakt: Annika Laats, 5564 9256, annika.laats@eelk.ee

Tartu

GRUPP TÄIS! Eesti Kirjandusmuuseum (Vanemuise 42) ootab ühte vabatahtlikku, kellelt palutakse ajavahemikus 17.30 - 21.00 huviliste teavitamist majas toimuva kohta ja ürituste toimumispaikadesse juhatamist. Tänutäheks pakub muuseum värsket eesti kultuuriloolist ja rahvaluule-alast kirjandust omal valikul. Meie raamatuletis on eesti rahvalaulude kogumikke ja plaate, mõistatus-, nalja- ja muinasjuturaamatuid, eluloolisi mälestusi ja fotoalbumeid ning palju muud huvitavat vaimuvara. GRUPP TÄIS!


*

Tartu Ülikooli muuseum (Lossi 25) vajab kahte kuni kolme vabatahtlikku, kes jagaksid infoletis teavet toimuva kohta ning korraldaksid aardejahi ja orienteerumismängu. Õhtu jooksul on soovi korral võimalik tutvuda TÜ muuseumi kolme majaga. Õhtust ei puudu hea seltskond, soe jook ning kehakinnitus. Lisaks tasuta planetaariumietendus, kuhu võib sõbra või kaks samuti kaasa võtta.
Kontakt: Janet Laidla, 5296 113, janet.laidla@ut.ee

*

GRUPP TÄIS! Tartu Kunstimuuseum (Raekoja plats 18) vajab kuni nelja vabatahtlikku, kes aitaks muuseumi töötajatel kolmel korrusel ja raamatupoes jälgida, et külastajad leiaksid tee kõigile näitustele ja et kunstiteosed ning raamatud püsiksid omal kohal. Kuna meil toimub muuseumiööl näituse "Noorus kui elustiil" raames Poola kunstniku Ada Karczmarczyki kontsert, siis on ka seal tarvis jälgida, et ruum ei läheks liiga rahvast täis, kuna seal paiknevad kunstiteosed. Omalt pool pakume lõbusat ja tegevusterohket õhtut koos entusiastlike muuseumitöötajate ja erilise muusikalise etteastega. Töö toimub vahetustega, pauside ajal on võimalik puhkeruumis hea ja paremaga keha kinnitada. Tegemist on toreda võimalusega näha avatud näitusi, tutvuda muuseumitöötajate ja kunstnikuga ning saada osa muuseumi lavatagusest elust ühel kõige põnevamal õhtul aastas. GRUPP TÄIS!
Tule vabatahtlikuks

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises. Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

Tallinn

Eesti Loodusmuuseum (Lai 29a) ootab kahte vabatahtlikku, kes aitaks külastajaid juhendada ja saalides korda hoida. Tänuks saavad vabatahtlikud muuseumi perepileti ja muuseumitee.
Kontakt: Agnes Karlson, 5373 1799, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Vabaõhumuuseum (Vabaõhumuuseumi tee 12) vajab kuni kolme vabatahtlikku, kes oleksid valmis õhtu jooksul hoolitsema muuseumisse saabunud külalisesinejate õige tee leidmise eest ja aitaksid inimestele kassas infot jagada. Tänutäheks kingime vabatahtlikele perepääsmed vabalt valitud suurüritusele. GRUPP TÄIS! 

*

Eesti Ajaloomuuseum (Pirita tee 56) ootab appi kahte vabatahtlikku, kes aitaks koos muuseumi pedagoogiga juhendada taumatroobi meisterdamise töötuba. Töötuppa on oodatud kõik muuseumiöö külastajad, eelkõige lapsed. Vabatahtlik saab tänutäheks priipääsmed muuseumisse, lisaks ka kniksu ja kraapsu muuseumipere poolt.
Kontakt: Ehti Järv, 5804 7706, ehti.jarv@ajaloomuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Tervishoiu Muuseum (Lai 30) ootab 4-5 vabatahtlikku, kelle ülesandeks on muuseumi ruumides külastajaid suunata ja juhendada. Vabatahtlik saab tänutäheks kutse muuseumi III korruse avamisele, erilise klapi korral on võimalik koostööd jätkata. GRUPP TÄIS!

*

Eesti Kunstimuuseum ootab vabatahtlikke oma nelja muuseumisse:
Kadrioru muuseum (Weizenbergi 37) ja Mikkeli muuseum (Weizenbergi 28): neli vabatahtlikku.
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3): kaks vabatahtlikku.
Niguliste muuseum (Niguliste 3): kaks vabatahtlikku.

Kadrioru kunstimuuseumis on ülesanneteks külastajate suunamine erinevate temaatiliste tegevuste juurde, sealhulgas osalemine projektis "Kunst kõnetab kõiki", kus külastajad saavad jätta oma mõtteid helilindile.
Mikkeli muuseumis ootame vabatahtlikelt abi muuseumisaalides korra tagamisel ja külastajate informeerimisel teistest üritustest, millest muuseumis osa võtta saab.
Niguliste ja Adamson-Ericu muuseum ootavad samuti abi korra tagamisel muuseumisaalides ning ka infovoldikute jagamisel külastajatele.
Kõigile vabatahtlikele kingime muuseumi kinkepileti kahele ja muuseumi meene ning tublimaid premeerime mõne kunstiraamatuga.
Kontakt kõikide nende muuseumide puhul: Liis Suuressaar, 6026 010, liis.suuressaar@ekm.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17) vajab kolme vabatahtlikku, kelle ülesandeks oleks muuseumikülastajate juhendamine loovülesandes - sel õhtul valmib muuseumi kolme korrust läbivale trepikäsipuule ainukordne muster, mille loomisele külastajad on oodatud kaasa aitama. Tulemus on etteaimamatu! Vabatahtlikele pakume omalt poolt toredat kogemust sõbralikus kollektiivis ja väikest kingitust. GRUPP TÄIS!

*

Eesti Arhitektuurimuuseum (Ahtri 2) ootab kahte vabatahtlikku näitusesaali teenindajateks. Kuna muuseumiööl on oodata palju külastajaid, tuleks püsiekspositsiooni saalis ja suures saalis valvata, et külastajad makette ei kahjusta ja vajadusel külastajaid juhatada-juhendada.
Tänutäheks aastane tasuta pääse Arhitektuurimuuseumisse!
Kontakt: Marju Meschin, 6257 000, info@arhitektuurimuuseum.ee

*

GRUPP TÄIS! Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12) ootab kolme vabatahtlikku, kes saavad õhtu vältel muuseumis abiks olla põhiliselt inimesi majas suunates ja neile infot jagades. Muuseumil on mitu nurgatagust, kuhu niisama uudistaja ise minna ei taipa: ekspositsioonisaal asub maja kolmandal korrusel, lastele mõeldud mängupööning neljandal ja mõnusasse siseõue jõudmiseks tuleb läbi maja minna. Muuseum on ise pilgeni täis muusikat ja mida rohkem abikäsi orienteerujaid abistab, seda mõnusam kõigile! Peame oma vabatahtlikke meeles lisaks tänutundele muuseumi raudvara - kvaliteetsete raamatutega. Muuseumi kogud on viljakaks pinnaseks mitmesugustele trükistele. GRUPP TÄIS!

*

Tallinna Linnamuuseum (Vene 17) vajab 1-2 vabatahtlikku, kes võtaksid inimesi uksel vastu ja oskaksid inimesi juhatada WC-sse, kohvikusse ja ekspositsiooni juurde, vajadusel aitaks ka kohvikus laudu koristada. Pakume tänutäheks kõikide Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühispiletit.
Kontakt: Kristi Paatsi, 5257 662, kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

*

Jaani Seek (Väike Pääsukese 5) ootab ühte vabatahtlikku, kes aitaks jälgida Seegis liikuvaid inimesi, kuna muuseumiööl on väljas EKA ehtekunstnike tööd, mis kõik ei ole klaasi all.  
Tänutäheks Tallinna Linnamuuseumi kõigi filiaalide pilet.
Kontakt: Kristi Paatsi, 5257 662, kristi.paatsi@linnamuuseum.ee

*

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum (Akadeemia tee 1) soovib appi kolme vabatahtlikku. Vabatahtlikud saavad olla abiks inimeste suunamisel ja loendamisel ning auhinnamängu juures. Vabatahtlikul on võimalus osaleda põneval ja rahvarohkel sündmusel, kust saab rikkalikult toredaid emotsioone. Õhtu lõpetame suupistetega.
Kontakt: Ave Tarvas, 6203 438, ave.tarvas@ttu.ee

*

Tallinna Tähetorn (Tähetorni 2) ootab appi kuut vabatahtlikku. Tegevusteks binoklivaatluste juhendamine, külaliste informeerimine ja registreerimine, eksponaadi tutvustamine. Öö on elamusterohke, suhtlemist palju. Võimalus tutvuda taevavaatlusüsteemidega Tallinna Tähetornis Mustamäe mändide all, kaunid vaated nii taevale kui maale. Jääb öö, mida mäletada!
Kontakt: Mario Mars, 5598 0396, mario.mars@ttu.ee

*

Tšuvaši Rahvarõivaste muuseum (J. Vilmsi 8) ootab kahte vabatahtlikku kes aitaks külastajatele laululehti ja trükiseid jagada ning vajalikku teavet leida. Vabatahtlikud saavad kingituseks suveniiri, samuti võimaluse tutvuda tšuvaši kultuuriga ja maitsta tšuvaši rahvatoitu.
Kontakt: Iraida Zahharova, 5850 0207

*

Lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21C) otsib kahte vabatahtliku, kellele meeldiks tegeleda lastega ja oleks abiks külaliste suunamisel muuseumi ekspositsioonis. Pakume tänutäheks kõikide Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühispiletit ja väikest üllatust.
Kontakt: Tatjana Boeva, 6017057, 53047457, mm@linnamuuseum.ee

*

Eesti Tuletõrjemuuseum (Raua 2) otsib appi 3 vabatahtlikku. Vajatakse abi tornis turvalisust jälgima (madalad piirded, torn on renoveerimata) – vabatahtlike ülesanne on jälgida, et tornis kõik sujub ja külastajad tunnevad end hästi, juhendada inimeste liikumist.
Kontakt: Raimo Kaubi,  5551 2350, raimo.kaubi@rescue.ee

Paldiski

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum (Adamsoni 3) ootab ühte vabatahtlikku, kes aitaks muusikutel pille paigutada, abistaks välitelgi püstitamisel ja vajadusel ateljeemuuseumi pargis pinkide tõstmisel ja tegevuste korraldamisel.
Kingituseks ateljeemuuseumi logoga kruus.
Kontakt: Rait Rosin, 5681 9683, rait.rosin@hmk.ee

Harjumaa

Eesti Vabadusvõitluse Muuseum (Muuseumi tee 2, Lagedi) vajab nelja vabatahtlikku, kes aitaksid muuseumis korda hoida ning abistaksid vastavate juhistega külastajaid. Pakume vabapääsmeid 20. augustil toimuvale perepäevale, kuhjaga kogemusi keset ajalugu. Kindlasti ka korralikku kõhutäit ning hulgaliselt meeldivaid inimesi.
Kontakt: info@vabadusvoitlus.ee

*

GRUPP TÄIS! Viinistu kunstimuuseumis (Viinistu küla, Kuusalu vald) on Muuseumiööl eriti põnev, sest Viinistu lööb öö programmis kaasa esimest korda. Seetõttu ootab Viinustu eriti appi nelja vabatahtlikku, kes kas tunnevad vett, kuhu hüppame (kogemused eelnevaist aastaist) ja/või on looduse poolt tugeva peanupuga, puhuks kui rannad on kivised ;) Potentsiaalsed (t)ööülesanded: abi installatsioonide ülespanekul ja mahavõtmisel; juhendamine "tee ise" põhimõttel toimivate installatsioonide juures (vahetustega); klaverikontserdi konfereerimine. Nähtavasti on vajalik vabatahtlike saabumine juba reedel, kuna plaan on nö peaproov interaktiivsete installatsioonidega viia läbi reedel vastu laupäeva. Vabatahtlikele pakume: nädalavavahetust inspireerivas keskkonnas; majutust ja kehakinnitust; töö ja vaeva tasakaalus nalja ja naeruga; muuseumiööle järgnevat meeleolukat pingelangusüritust. GRUPP TÄIS!

*

Risti kirik (Harju-Risti küla) ootab kolme vabatahtlikku, kes tervitaksid külalisi väraval, juhataksid külalisi torni, aitaksid serveerida neile jooki ja küpsiseid ning jagaksid teavet algavate programmide ja ekskursioonide kohta. Vabatahtlikele pakume meeldivat ja argipäevast erinevat töökeskkonda ja võimalust käia läbi kõik kiriku nurgatagused - ka need, kuhu kirikukülastaja tavaliselt ei sattu. Lisaks pisut kõhutäidet, teed-kohvi ja muud kosutust. Ehk ka midagi mälestuseks.
Kontakt: Annika Laats, 5564 9256, annika.laats@eelk.ee

Tartu

GRUPP TÄIS! Eesti Kirjandusmuuseum (Vanemuise 42) ootab ühte vabatahtlikku, kellelt palutakse ajavahemikus 17.30 - 21.00 huviliste teavitamist majas toimuva kohta ja ürituste toimumispaikadesse juhatamist. Tänutäheks pakub muuseum värsket eesti kultuuriloolist ja rahvaluule-alast kirjandust omal valikul. Meie raamatuletis on eesti rahvalaulude kogumikke ja plaate, mõistatus-, nalja- ja muinasjuturaamatuid, eluloolisi mälestusi ja fotoalbumeid ning palju muud huvitavat vaimuvara. GRUPP TÄIS!


*

Tartu Ülikooli muuseum (Lossi 25) vajab kahte kuni kolme vabatahtlikku, kes jagaksid infoletis teavet toimuva kohta ning korraldaksid aardejahi ja orienteerumismängu. Õhtu jooksul on soovi korral võimalik tutvuda TÜ muuseumi kolme majaga. Õhtust ei puudu hea seltskond, soe jook ning kehakinnitus. Lisaks tasuta planetaariumietendus, kuhu võib sõbra või kaks samuti kaasa võtta.
Kontakt: Janet Laidla, 5296 113, janet.laidla@ut.ee

*

GRUPP TÄIS! Tartu Kunstimuuseum (Raekoja plats 18) vajab kuni nelja vabatahtlikku, kes aitaks muuseumi töötajatel kolmel korrusel ja raamatupoes jälgida, et külastajad leiaksid tee kõigile näitustele ja et kunstiteosed ning raamatud püsiksid omal kohal. Kuna meil toimub muuseumiööl näituse "Noorus kui elustiil" raames Poola kunstniku Ada Karczmarczyki kontsert, siis on ka seal tarvis jälgida, et ruum ei läheks liiga rahvast täis, kuna seal paiknevad kunstiteosed. Omalt pool pakume lõbusat ja tegevusterohket õhtut koos entusiastlike muuseumitöötajate ja erilise muusikalise etteastega. Töö toimub vahetustega, pauside ajal on võimalik puhkeruumis hea ja paremaga keha kinnitada. Tegemist on toreda võimalusega näha avatud näitusi, tutvuda muuseumitöötajate ja kunstnikuga ning saada osa muuseumi lavatagusest elust ühel kõige põnevamal õhtul aastas. GRUPP TÄIS!
Tagasi