03/02 2016

Muuseumiöö 2016 teema on "Öös on laineid"

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 14. mail ning kannab pealkirja "Öös on laineid". Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 112 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord. Eelmisel nädalal auhinnati eelmise aasta muuseumiööd ka Eesti muuseumide aastaauhindade turundusteona.

18/05 2015

Muuseumiööl sündis teist aastat järjest publikurekord: külastajaid oli üle 110000

Laupäeval, 16. mail toimunud järjekorras seitsmendast üle-eestilisest Muuseumiööst võttis osa rohkem kui 110 000 inimest, mis on kõigi aegade Muuseumiöö publikurekord. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis tähistas toona samuti muuseumiöö publikurekordit.

13/05 2015

Muuseumiöölisi ootavad muusikateemalised erisündmused 165 paigas üle terve Eesti

Laupäeval, 16. mail toimub järjekorras seitsmes üle-eestiline Muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on muusikat". Tänavu võtab muuseumiööst osa 165 muuseumi, lisaks teevad oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad – üht või teistpidi teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord.

11/05 2015

Muuseumiöö-nädala alguses räägitakse mürast ja muusikast meie muuseumides

Käesoleva aasta muuseumiöö-nädala juhatab täna sisse seminar, kus muusikaterapeudid, heliloojad ja muuseumiprofessionaalid räägivad muusikast ja mürast muuseumis ning sellest, kuidas helid muuseumikülastajat ning muuseumis töötajat mõjutavad. Seminar "Müra või muusika muuseumis" toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones ning algab kell 11. Teiste seas astuvad lavale heliloojad Helena Tulve, Taavi Tulev, Timo Steiner ja Eesti hinnatuim akustik Linda Madalik. Muuseumiöö-nädala puhul tuleb ligi sadat muuseumitöötajat tervitama ka kultuuriminister Indrek Saar.

07/05 2015

Muuseumiöö nädala juhatab sisse muuseumide ja avaliku ruumi helilisest keskkonnast rääkiv seminar

Esmaspäeval, 11. mail toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones seminar "Müra või muusika muuseumis", kus muusemiprofessionaalid räägivad muuseumides ja avalikus ruumis olevast helilisest keskkonnast, mis mõjutab meid rohkem, kui esmapilgul arvata oskamegi. Teiste seas astuvad lavale heliloojad Helena Tulve, Taavi Tulev, Timo Steiner ja Eesti hinnatuim akustik Linda Madalik.

05/05 2015

Muuseumiööl viivad õpilasgiidid ekskursioonile Eesti kõige suuremasse muuseumi

Muuseumiöö võtab tänavu oma tiiva alla kaks aastat tagasi, kultuuripärandi aastal käivitunud noorte giidide ekskursioonid. Sel korral viivad kahe Tallinna kooli gümnaasiumiõpilased inimesi ekskursioonidele Eesti kõige suuremasse muuseumisse ehk Tallinna vanalinna. Kõik ekskursioonid algavad 16. mail kell 18:00 ning on Muuseumiööle kohaselt tasuta.

04/05 2015

Muuseumiöö paneb üle Eesti helisema, laulma ja kõlama 155 muuseumi ja mäluasutust

Laupäeval, 16. mail toimub järjekorras seitsmes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on muusikat". Tänavu võtab muuseumiööst osa 155 muuseumit, lisaks muuseumidele teevad oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad – üht või teistpidi teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord.

05/03 2015

Muuseumiöö 2015 teema on "Öös on muusikat"

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 16. mail ning kannab pealkirja "Öös on muusikat". Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 84 000 inimest, mis oli kõigi aegade muuseumiöö publikurekord.
03/02 2016

Muuseumiöö 2016 teema on "Öös on laineid"

18/05 2015

13/05 2015