11. mai 2015

Muuseumiöö-nädala alguses räägitakse mürast ja muusikast meie muuseumides

Käesoleva aasta muuseumiöö-nädala juhatab täna sisse seminar, kus muusikaterapeudid, heliloojad ja muuseumiprofessionaalid räägivad muusikast ja mürast muuseumis ning sellest, kuidas helid muuseumikülastajat ning muuseumis töötajat mõjutavad. Seminar "Müra või muusika muuseumis" toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones ning algab kell 11. Teiste seas astuvad lavale heliloojad Helena Tulve, Taavi Tulev, Timo Steiner ja Eesti hinnatuim akustik Linda Madalik. Muuseumiöö-nädala puhul tuleb ligi sadat muuseumitöötajat tervitama ka kultuuriminister Indrek Saar.

Enamjaolt visuaalses muuseumimaailmas on heli jäänud siiani suuresti tähelepanuta. Samas on heli muuseumikeskkonnas külastajakogemuse oluline mõjutaja. Kuidas igapäevatöös edukamalt heli kasutada? Mil moel erinevad üksteisest muusika- ja muuseumiprofessionaali ning külastaja kogemused ja ootused? Kuidas kasutada muusikat hariduses? Nendele küsimustele otsitaksegi vastuseid seminaril, mis tähistab muuseumiöö-nädala algust ja 18. maid ehk rahvusvahelist muuseumipäeva.

Seminar on kokku pandud mõeldes kõikidele professionaalidele, kes on seotud muuseumiekspositsioonide ning näituste koostamisega, haridusprogrammide läbi viimisega aga ka muuseumide rekonstrueerimisega, planeerimise ning ehitamisega.

Käesoleva nädala laupäeval, 16. mail toimub taas üle-eestiline Muuseumiöö, mis sel aastal kannab pealkirja “Öös on muusikat”. Muuseumiööl on avatud 155 mäluasutust ja näitusepaika, pea igas sel ööl avatud muuseumis pakutakse eriprogrammi, õpitubasid, kontserte, võimalust kaasa lüüa ja uusi elamusi saada.

Muuseumiööd tähistatakse alati rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile kõige lähimal laupäeval. Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks "Öös on asju", 2010. aastal "Öös on lugusid", 2011. aastal "Öös on aardeid", 2012. aastal "Öös on kino", 2013. aastal "Öös on inimesi" ja 2014. aastal "Öös on tähti". Eelmisel aastal sündmusest osa rohkem kui 84 000 inimest, mis oli kõigi aegade publikurekord.

Täpsemat infot Muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist.

Triin Männik
Muuseumiöö kommunikatsioonijuht